Kiker Twoja kraina książek

 

Klasyczne kategorie

W momencie gdy już wiesz na jakim urządzeniu będziesz używać swojego e-booka oraz jakiego formatu szukasz skorzystaj z klasycznych kategorii dostępnych w każdej księgarni internetowej oferującej sprzedaż książek elektronicznych. Literatura klasyczna, fantastyka, sensacja czy literatura faktu to tylko niektóre gatunki na jakie można podzielić książki. Nie czekaj więc i sięgnij po e-booki!

Bestsellery e-bookowe ostatnich 2 lat. Czytałeś je wszystkie?

Najlepsze z najlepszych, szczegółowo wyselekcjonowane z setek tytułów, a także jedne z najczęściej wybieranych ostatnich dwóch lat. E-booki bo to o nich mowa stały się najchętniej kupowaną i tworzona formą książek. Cyfrowe pozycje można zabrać wszędzie bez wysiłku, czytać na dowolnym sprzęcie (smartfon, tablet, komputer, czy czytnik), a także zmniejszyć ilość zużytych materiałów na ich tworzenie. Dzięki ogromnemu postępowi elektronicznemu e-booki stały się nieodłączną częścią życia wielu osób, dlatego też najpopularniejsze, przedstawione w artykule tytuły zostały wybrane z ogromnej ilości książek i opinii o nich.

Literatura piękna na topie?

Najczęściej wybieraną pozycją w kategorii literatury pięknej była książka André Acimana pod tytułem „Tamte dni, tamte noce”. Opowiada ona o szczególnej miłości dwóch chłopaków o żydowskich korzeniach. Napisana w psychologicznie ujętej formule, stopniuje wydarzenia i pokazuje namiętność rodzącą się zaledwie w 6 tygodni. Drugą pozycją wartą uwagi jest pozycja „Nikt nie idzie” autora Jakuba Małeckiego, Niezwykła, kameralna powieść o zwykłym życiu, jest zbiorem wspomnień teoretycznie ze sobą niezwiązanych, jednak o dziwo układających się w spójną całość. Pisana prosto, jednak bardzo przyciągająco, wyciągając najróżniejsze emocje. Ostatnią pozycją zaliczaną do literatury pięknej chociaż przez wielu nazywaną książką celebrytów jest e-book Katarzyny Nosowskiej pt „A żem jej powiedziała…”, który to w swojej zawartości jest zbiorem krótkich, humorystycznych felietonów.

Powieści historyczne – powrót do łask

Przez długi okres czasu powieści historyczne zostawały z tyłu za innymi książkowymi kategoriami, jednak w ostatnich dwóch latach nastąpiło nimi ogromne zainteresowanie. Najczęściej wybieraną pozycją w tym zestawianiu jest ” Tatuażysta z Auschwitz” Heathera Morrisa. opowiada o młodym chłopaku, który przewieziony do obozu został tatuażystą. Miał do wyboru zginąć lub się zgodzić, za lepsze wybrał to drugie. Jednak w tym czasie przeżył mnóstwo cierpień, ale i szczęścia, a także znalazł miłość. Drugą pozycją jest także opowieść o obozie jednak w wydaniu kobiety i jest nią tytuł „kołysanka z Auschwitz” aktora Mario Escobara. Historia ta oparta jest na faktach, przez co doskonale ukazuje ciężar życia w obozie. Opowiada o kobiecie, która zdecydowała się za mężem, który z pochodzenia był Romem, pojechać do obozu. Wraz z nimi zabrano piątkę ich dzieci, a w obozie zostali rozdzieleni.

Romanse jako najpopularniejsza kategoria

Obok najchętniej czytanych pozycji jakimi są typowe erotyki E L Jamesa (50 twarzy Greya) i Blanki Lipińskiej (365 dni, Ten dzień, kolejne 365 dni), na szczycie listy znajduje się autorstwo Laili Shukri. Wydała ona kilka pozycji opowiadających o życiu w krajach arabskich i problemach związanych z kulturą. Opisuje sytuacje pełne namiętności, jednak również te wypełnione cierpieniem i żalem. Zabiera w barwny a jednocześnie bardzo szary świat, który pozwala czytelnikowi lepiej poznać zachowania ludzkie i siłę jaką posiadają poszczególne osoby.

Zalety czytania ebooków – dlaczego warto wybrać je zamiast tradycyjnej książki

Od dość dłuższego czasu trwa spór tradycyjnych czytelników z użytkownikami e-booków. Wielu z nich popiera użytkowanie do czytania książek czytnika, ich przeciwnicy natomiast zdecydowanie wolą tradycyjną książkę. O tym dlaczego lepiej wybrać e-booka niż zwykłą książkę, przeczytasz w naszym artykule.

1. Czytnik e-booków możesz zabrać ze sobą wszędzie

To, co bardzo istotne to fakt, że czytnik e-booków zawiera niewiele miejsca i z łatwością możesz wrzucić go do podręcznej torebki i wyciągnąć praktycznie w każdej sytuacji. Jedziesz autobusem, siedzisz na nudnym wykładzie albo stoisz w kolejce? Po prostu sięgasz po czytnik i masz pod ręką, w jednym miejscu dostęp do setek, jeżeli nie tysięcy książek. I to wszystko w jednym urządzeniu! Tradycyjne książki przegrywają tutaj z e-bookami, no bo ile książek zmieścisz do małej torebki? Jedną, maksymalnie dwie. Z tego właśnie względu warto wyposażyć się w czytnik. Pozwoli Ci on zawsze i wszędzie czytać to, na co akurat masz ochotę.

2. E-booka możesz kupić zawsze i wszędzie, bez potrzeby zaglądania do księgarni

Sporym atutem czytników e-booków jest bez wątpienia fakt, że nie musisz zachodzić do księgarni, aby kupić pożądaną książkę. Wystarczy, że połączysz swój czytnik z internetem i za pomocą jednego kliknięcia kupisz wybranego e-booka. Takiej wygody niestety nie zaznasz, jeżeli postawisz na tradycyjną książkę. Co również jest ważnym czynnikiem na plus e-booków to możliwość wyposażenia się w darmową próbkę e-booka. Usługa ta jest dostępna praktycznie w każdej księgarni online, a próbka takiej książki zawiera zazwyczaj 10% całej książki. Kupienie takiej próbki przyda się w sytuacji, gdy jednak stwierdzisz, że książka nie jest tym, czego oczekiwałeś. W tym przypadku nie marnujesz pieniędzy na nietrafiony zakup, który potem będzie kurzył się na półce.

3. Czytanie e-booków pozwoli Ci uniknąć problemów ze wzrokiem

Czytanie książek zazwyczaj trochę męczy oczy, zwłaszcza jeżeli książka zapisana jest drobnym drukiem. W przypadku czytania książki na czytniku nie spotkasz się z takim problemem. Nowoczesne ekrany czytników wykonane są ze specjalnego e-papieru, który perfekcyjnie imituje wygląd i właściwości tradycyjnej książki, a co za tym idzie, nie kończy się męczeniem oraz psuciem wzroku. Jest to zdecydowanie dość duży atut, nad którym powinniśmy się pochylić, jeżeli zastanawiamy się nad wyborem między e-bookiem a zwykłą książką.

4. Wybierając e-booka wybierasz ekologicznie

Co jest z pewnością wiadome, na powstanie tradycyjnej książki wykorzystane zostaje bardzo dużo drewna, które niestety wcześniej zostało wycięte. Kiedy wycinamy drzewa, zwiększamy emisję Co2, co oczywiście nie jest dobre dla naszej planety. W takim przypadku dużo lepiej dla środowiska jest po prostu, zamiast zakupu kolejnej papierowej książki, sięgnąć po książkę elektroniczną. Wiadomo, że książek elektronicznych nie postawimy na półce, aby móc je codziennie podziwiać, jednak czy warto dla tego widoku niszczyć nasze naturalne środowisko? Myślimy, że zdecydowanie nie warto.    

Czytaj z nami.