Sklep papierniczy tylko czasami zamienia się w sklep pierwszej potrzeby. Znamienne jest to, że zamiłowanie do tego rodzaju miejsc przychodzi do nas falami. Pierwsza fala, gdy jesteśmy dziećmi, druga, gdy kontynuujemy naukę i w końcu trzecia, gdy sami mamy dzieci. Bez względu na to, na jakim etapie życia jesteśmy, sklep papierniczy jawi się jako tajemniczy plac zabaw, pełen przedmiotów, których potrzebujemy lub, o których marzymy. 

Wszystkie zalety sklepu papierniczego

To, że w sklepie papierniczym zaopatruje się każdy uczeń czy student wiadomo od zawsze. Tylko tam znajdzie on największy wybór zeszytów, długopisów, ołówków, kredek i przedmiotów bardziej skomplikowanych, np. służących do zajęć z geometrii czy fizyki. Każdy uczeń wchodząc do takiego sklepu czuje się trochę jak dziecko w fabryce czekolady. Na każdym kroku znajduje barwne przedmioty, którym trudno się oprzeć. Doświadczają tego szczególnie małe dzieci, które mylą często sklep papierniczy z zabawkowym.  Ale nie tylko po artykuły piśmienne warto wstąpić do sklepu papierniczego. 

Szukając sklepu papierniczego… 

Warto pamiętać, że w sklepie papierniczym znajdziemy mnóstwo pomysłów na praktyczne, ale i wyjątkowe prezenty. W dobrze zaopatrzonej placówce znajdziemy na przykład mapy ścienne, które można powiesić w pokoju na ścianie. I wcale nie musi to być pokój dziecięcy. Mapy ścienne drogowe, fizyczne, geograficzne a nawet ozdobne, oprawione, drukowana na papierze lub laminacie spełnią w domu wiele funkcji. Dla dziecka będzie stanowić narzędzie do nauki geografii, dla rodziców obiekt marzeń podróżniczych, dla pozostałych będą doskonałą ozdobą ściany, niepretensjonalną i użytkową. 

W zależności od skali mapy wyznaczą szczegółowy plan podróży lub tylko pomogą ustalić kierunki wędrówek. Mapy dwustronne pomogą w geografii, ale też zrozumienia światowych trendów gospodarczych. Dla tych, którzy nie chcą dodatkowych obrazów na ścianie pozostają globusy o różnej wielkości i skali. Niektóre z map dodatkowo są stylizowane i sztucznie postarzane, zamieniając się w tajemnicze mapy skarbów. 

Sklep papierniczy dla artystów 

W sklepie papierniczym, szczególnie w tych dzielnicach, gdzie nie ma odrębnych sklepów dla plastyków, można znaleźć mnóstwo akcesoriów przeznaczonych dla artystów zawodowych i amatorów. Wszelkiego rodzaju farby, sztalugi, utwardzacze i utrwalacze. Kredki, węgle i piórka. Na półkach i półeczkach znajdują się arkusze papierów, blejtramy przygotowane do malowania, a nawet przyrządy do artystycznego haftowania. Dla początkujących artystów dostępne są szablony i makiety, które wykorzystuje się jako bazę do nauki technik artystycznych. Amatorzy zaopatrzeni w poradniki i instruktaże mają możliwość budowania i rozwijania swoich pasji, które długo czekały na swoją realizację.

Sklepy papiernicze znajdują się w każdym większym mieście czy dzielnicy i to pomimo obecności galerii handlowych. Ich asortyment jest przemyślany i kierowany do różnych odbiorców, nie tylko szkolnego ucznia. To miejsce inspiracji dla zajęć czasu wolnego i rozwijania wymarzonego hobby.